Recenzje

Za przenoszenie nas do miejsc, których być może nigdy nie odwiedzimy. Za zbliżanie nas do sztuki i wyjątkową opowieść o sztuce. Za uzmysławianie dramaturgii powstawania dzieł. Za niesamowity monolog, drobiazgowy research i dobry głos

Jury konkursu Podcast roku – konkurs im. red. Janusza Majki

W pierwszym sezonie podcastu Joanna zabiera nas do Luwru i zapoznaje z historiami jakie stały za powstaniem dziewięciu dzieł sztuki wszechczasów. Nie są to nudne lekcje o malarstwie jakie wielu z nas pamięta ze szkoły, ale opowieści pełne emocji, tajemnic, ludzi z krwi i kości.

Judyta Kowalczyk, Razem Lepiej Podcast

Joanna Żelazińska jest historyczką sztuki i storytellerką. I, oh my boy, każda z jej opowieści wciąga! Nie są to nudne lekcje o malarstwie jakie wielu z nas pamięta ze szkoły, ale opowieści pełne emocji, tajemnic, ludzi z krwi i kości. Szczególnie intrygujący jest odcinek związany z historią obrazu Rembrandta „Rozpłatany wół” i próba rozwikłania teorii, które narosły wokół jego powstania. Bo jaki koneser sztuki chciałby eksponować krwawą scenę z rzeźni w swoim salonie?

Marek Rak w newsletterze „Najlepsze polskie podcasty„.

Bardzo plastyczne opowiadanie i umiejętnie wplecione historie. Słucham podczas spacerów i czuję jakbym tam był. Kawał dobrej roboty. Dzięki. Pozdrawiam serdecznie.

Opinia zamieszczona w Apple Podcasts

Słucham i słucham i jestem pod wrażeniem tego co Pani robi. Bardzo podoba mi się nastrój w jakim toczy Pani swoje opowieści, oraz zawartość przekazywanych informacji. Pozdrawiam i życzę kolejnych tak udanych podcastów.

Benedykt Łubiński, komentarz zamieszczony pod transkrypcją odcinka o obrazie „Le Bon Marche” Felixa Vallottona

Cały sezon z Muzeów Watykańskich jest wspaniały i niezwykle wciągający. Przesłuchałam wszystkie odcinki jednym tchem nie mogąc się oderwać. Jestem pod ogromnym wrażeniem!

Ada Olszewska, komentarz zamieszczony na Facebooku